PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180058}

Zakochana Jane

Becoming Jane
7,3 46 662
oceny
7,3 10 1 46662
5,2 5
ocen krytyków
Zakochana Jane
powrót do forum filmu Zakochana Jane

W jednym z wywiadów Anne opowiadała jak jej sie pracowało nad tym filmem, i powiedziała ze jeszcze nigdy tak ciężko ponieważ dużą wagę musiała przywiązywać do akcentu. Także możemy sie spodziewać świetnego biograficznego filmu z świetnym angielskim akcentem;]

użytkownik usunięty
Cooraline

Co do świetnego biograficznego nie byłabym taka pewna, bo z samego opisu który kiedyś znalazłam wynika, że jest parę błędów, jak chociażby taki najbardziej banalny - siostra Jane Austen, Cassandra, która wg opisu ma być mężatką, samo też określenie "romansu" z Lefroyem może być nie na miejscu, gdyż to było raczej zauroczenie. Pozostaje nadzieja, że opisy są przesadne, zaś trailer zrobiony tak, by przyciągnąć publiczność, bo osobiście niestety po opisie i trailerze mam złe przeczucia, których nie mogę się wyzbyć.

Mi się wydaje, że Anne Hathaway może być dobra. Ale obawiam się, że film bardziej niż biografią będzie jednym wielkim zlepkiem powieści Jane Austen.

ocenił(a) film na 10

Jesli chodzi o Cassandre to w filmie jest zareczona ale za maz nie wychodzi natomiast w napisach koncowych podane jest ze za maz nie wyszla; jesli chodzi o romans to romans w sensie uczuciowym... bez "konsumpcji" ;) jesli mozna to tak okreslic;)
opisy czesto sa pisane przez osoby ktore filmu nie widzialy...
ale film dardzo dobry, polecam

użytkownik usunięty
j3annette

Czyli jak zwykle pokręcili w opisach, to dobrze. Przez dłuższy moment miałam złe przeczucia co do filmu, ale powoli odchodzą :).

Powiedzcie mi, czy ucząc się pare miesięcy akcentu można go opanować tak dobrze, jak ktoś kto się urodził w Anglii? Wg mnie nie. A osób, które urodziły się w tym pięknym kraju jest wiele, więc mogli wybrać jedną z nich do tej roli ;p

użytkownik usunięty
Kreseczka

Dla mnie nie jest ważne, by miała typowo angielski akcent jak np. lotnicy w Allo Allo (znasz ten serial?), ważne, by nie miała ewidentnie amerykańskiego.

ocenił(a) film na 10
Kreseczka

Dla anglojezycznych osob, zwlaszcza dla aktorow nie powinien to byc wielki problem. wiadomojedni maja wieksze predyspozycje inni mniejsze, ale jest to mozliwe. mam na mysli jedynie anglojezyczna osobe bo dla czlowieka ktory mowi jezykiem z innej grupy jezykow jest to raczej niemozliwe.
anglicy mowia ze Angelina Joli brzmi jak angielka w Tomb Rider, slyszalam sporo przykladow ale ten tylko teraz mi do glowy przychodzi
nastomiast znam przyklad innego akcentu: mianowicie jeden z najtrudniejszych do nasladowania ancentow jez ang to akcent afrykanerow tzw burow (mieszkancy RPA mowiacy Africaans). w filmie Blood Diamnond Leonardo Dicaprio swietnie nasleduje ten akcent nie mowi idealnie czysto ale moga uslyszec to tylko afrykanerzy. i nie jest to tylko moje zdanie!. zreszta glosno bylo o jego akcenci bowiem amerykanie sie nabijali i twierdzili ze w filmie akcent wyszedl beznadziejnie natomiast mieszkancy RPA sie z nich nabijali ze pewnie na mapie RPA nie potrafia pokazac a sa znawcami ich akcentu. tym bardziej ze co miasto to inaczej sie mowi...wiadomo...:) mam nadzieje te to ma sens:)
zly przyklad... Madonna:) ach jej brytyjski angielski;)

ocenił(a) film na 7
j3annette

na youtube'ie przeglądałam komentarze pod którymś ze zwiastunów, i raz pojawiła się nawet opinia, że to jeden z najlepszych przykładów naśladowania angielskiego akcentu, no ale za to opinii pt. Middle Atlantic było więcej. wiadomo, ładniej wychodzi jak zdania są krótsze i można je wymówić wolniej,a ona ma w tym filmie siłą rzeczy dużo kwestii wypowiadanych szybko i emocjonalnie. a propos: w tej scenie w bibliotece, kiedy on mówi :"... by an extraordinary young man", a ona odpowiada: "by a dangerous young man!", wydaje mi się, że nie dość, że powiedziała to po amerykańsku względem samego akcentu, to i melodia zdania chyba nie była angielska.
ale! co tam akcent, pluć na akcent, za to JAMES MCAVOY! niech miarodajnym przykładem mojego nim zauroczenia będzie fakt, że mam sesję stulecia,a spędzam po 2-3 godziny dziennie, oglądając te same trailery raz za razem, oglądając jego zdjęcia w Internecie i pisząc o nim takie pochwalne peany jak ten tutaj :D
(a propos #2: jak to jest, że on ma taki świetny akcent? ciekawe, czy Szkotom trudniej jest generalnie nauczyć się RP, a jeśli nie to dlaczego?)

ocenił(a) film na 7
Kreseczka

myślę, że można, jeśli nie mieszasz go z innymi (np., ogladajac US seriale) i dość mocno się pilnujesz. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones