PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180058}

Zakochana Jane

Becoming Jane
7,3 46 662
oceny
7,3 10 1 46662
5,2 5
ocen krytyków
Zakochana Jane
powrót do forum filmu Zakochana Jane

Od razu na wstępie zaznaczam,że jeszcze nie miałam przyjemności (lub nie) oglądania tego filmu,ale wydaje mi sie,że dopiska biograficzny jest tu mocno przesadzona.Zapewne wydaje mi się ten film bajką dla młodzieży,nie jestem też pewna czy jeden z gł.bohaterów(ten w którym zakocha się Jane?)nie jest tylko słodkim wymysłem reżysera,chcącym sprzedać komercyjną papkę W USA,podobną do DiU.Cieszę się natomiast,że miałam szczęscie oglądnąć inny film mianowicie "Jane Austen żałuje".Ten tytuł możemy nazwać biografią,gdyż oparty jest na listach autorki bodajże do siostry.

littillea

Thomas Lefroy jest bohaterem autentycznym. Większość wątków w filmie z nim związanych jest również oparta na faktach. Większość... ;)

littillea

Thomas Lefroy jest bohaterem autentycznym. Większość wątków w filmie z nim związanych jest również oparta na faktach. Większość... ;) Czy wszystkie, to nie wiem xD

użytkownik usunięty
malarkey

No właśnie większość nie jest ;). Polecam artykuły:
http://janeausten.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=248
http://janeausten.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=256

ocenił(a) film na 6

Dzięki na pewno przeczytam.
Dziś właśnie oglądnełam i muszę przyznać,że lepszy niż się spodziewałam,przede wszystkim nie przesłodzony(ale ten polski tytuł beznadziejny,lepiej było zostawić po prostu Jane).W "Jane Austen żałuje" był wątek,że Jane była zakochana ale w jakimś pastorze,jednak nie wyszło im z jakiegoś powodu.Jane twierdziła też ,że nie widziałaby się w roli żony pastora,że nie mogłaby pisać,jednak gorycz z bycia samotną i bezdzietną również jej towarzyszył.

Ogólnie trudno nakręcic wiarygodną biografię J.A gdyż b.mało wiadomo o jej życiu prywatnym,a wzorowanie sie tylko i wyłącznie na jej książkach(wyraźne aluzje do "Dumy..."na balu,troszkę mnie rozśmieszyło,ale kto wie może było tak na prawdę).

ocenił(a) film na 9
littillea

Cóż, Jane opisywała też swoje zycie (podobno Fanny z "Mansfield Parku" posiadała wiele jej cech). Tom Lefroy to postać autentyczna, ale nie jedyna, która pojawiła się w jej zyciorysie (oświadczył się jej pewien młodzieniec i jakiś bogacz). Mi film bardzo się podobał - miał też właściwe zakończenie, które niektórym nie odpowiada, ale przynajmniej nie odbiega tak bardzo od prawdy.

ocenił(a) film na 10
Vivasco

Z tego co wiem to ten film jest oparty na książce Jona Spence'a "Becoming Jane Austen"

ocenił(a) film na 8
malarkey

Większość korespondecji pomiędzy Jane a Cassandrą odnośnie związku z Thomasem Lefroyem zaginęła. Być może Jane świadomie poprosiła siostrę o jej zniszczenie, stąd tak naprawdę niewiadomo jak silna więź łączyła ją z Lefroy'em. Osobiście uważam, że dla Jane było to coś więcej niż przelotny flirt, ale o ile więcej - pozostaje w sferze domysłów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones