PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180058}

Zakochana Jane

Becoming Jane
7,3 46 662
oceny
7,3 10 1 46662
5,2 5
ocen krytyków
Zakochana Jane
powrót do forum filmu Zakochana Jane

Akcent

ocenił(a) film na 8

Mam nadzieję że poświęci się trochę dla roli i nauczy brytyjskiego akcentu tak samo jak Rene Zelwegger (z góry przepraszam jej fanów jeśli źle napisałam jej nazwisko) w Bridget Jones. Nie wiem jak niektórych ale mnie by to raziło gdyby grała Jane Austen czy inna Angielkę z amerykańskim akcentem.

ocenił(a) film na 6
Martus_2

Renee Zellweger.

Boję się, że już za późno na naukę akcentu - film jest w trakcie realizacji, a z tego, co możemy usłyszeć, Anne go sobie nie przyswoiła. Akcentu. Chociaż miejmy nadzieję, że zdaży się cud i się przesłyszeliśmy.

użytkownik usunięty
Ellesmera

W trailerze nie ma amerykańskiego akcentu, więc tu można być dobrej myśli.

ocenił(a) film na 6

To dobrze. W sumie to ja nie słyszałam zbyt wiele, bo wyłączyłam, bo mi nie działało. Czy w zwiastunie każdego filmu kostiumowrgo musi lecieć ta sama melodia?

ocenił(a) film na 4
Ellesmera

Melodia jest taka sama jak w Dumie 05. ;)

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 8
Ellesmera

Moim zdaniem akcent jest bardzo ważny a szczególnie w tym filmie. Mam nadzieje że Anne zagra godnie do tego filmu. Chodzi tu tylkko i wyłącznie o akcent ponieważ jest ona bardzo dobra aktorką.
Pozdrwiam.

użytkownik usunięty
sweetka

Jest dobrą aktorką, lecz wiele zależy od jej wizji Jane Austen i wizji reżysera. Przed "Dumą i uprzedzeniem" też uważałam Keirę za dobrą aktorkę, lecz jej kreacja, na którą reżyser na pewno miał wpływ, bardzo mnie zawiodła.

ocenił(a) film na 6

Może "wizja" Keiry co do Elizabeth Bennet nie spodobała się Tobie, ale to nie znaczy, że Keira nie zagrała dobrze. W końcu np. Amerykańska Akadmeia Filmowa nie oceniała zgodności postaci z książką, tylko grę aktorską.

użytkownik usunięty
Ellesmera

Ale mi chodzi o odczucia subiektywne - Anne jest dobrą aktorką, ma talent - tego nie zaprzeczę, ale może stworzy taką Jane Austen, która nie będzie mi odpowiadać, więc nie tylko fakt, czy będzie miała angielski akcent jest ważny. Zwiastun nieco (jak dla mnie) pokazuje Austen jako dość wyzwoloną młodą kobietę, zaś z tego, co czytałam o Jane stworzyła mi się wizja kobiety o żywym umyśle i odważnych opiniach, lecz zbytnio się z nimi nieobnoszącą. Więc nawet gdyby Anne zdobyła wszystkie możliwe nagrody za tą rolę, a stworzyła wizję kompletnie różną od tego, co wiem, nie mogłaby mi się podobać. Wiem, że każdy inaczej może jej kreację odebrać, lecz jak pisałam, chodzi o subiektywizm - ma się MI podobać (wiem, brzmi to nieco despotycznie :D), reszta mnie nie obchodzi (to brzmi egoistycznie, ale chyba każda z Was chciałaby mieć taką Jane Austen, jaką sobie wyobraża ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones